Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Sohbet” mazmunına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim dair sergilediği performanstan sonra internetin yalnızca bilim aktarımı sinein bileğil, aynı zamanda cümbüş sinein bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanların bir takma ad kullanarak (nickname) söyleşi edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanımadığınız değme biriyle gestaltlabildiği gibi ayrıca tanıdığınız kişilerle bile özel programlar yahut web siteleri yoluyla gestaltlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız yahut tanımadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve söyleşi ika için kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri genellikle programlama dilleri kullanılarak yahut müheyya scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş akdetmek sinein yalnızca nickname (takma insan) söylemek yerinde olurken bazenlarındaysa sohbete başlamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları ortada popüler olan Mynet ve ZurnaNet gibi siteler chat sitelerine başlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki internet kullanıcılarıyla izlence meyan yanünü kullanarak yalnızca makalelı, makalelı ve tayflü, ünlü ve tayflü gibi tercihe ilişkilı olarak söyleşi etmenize yardımcı olan nominalmlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en popüler olanı kısaltarak süre önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isminde müdrike mesajlaşma nominalmıdır. Bir öteki popüler chat izlence olan ve internetin efsane nominalmlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir